Przejdź do treści strony Przejdź do menu Przejdź do wyszukiwarki Przejdź do mapy biuletynu
Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
Reset:
Lektor:

Przyznanie Pomocy Żywnościowej PO PŻ na podprogram 2021

POPZ.jpeg

 

Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej informuje, że można składać nowe wnioski do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Operacyjnego  Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD) Podprogram 2021.

Celem Programu jest udzielenie wsparcia osobom doświadczającym najgłębszych form ubóstwa poprzez udostępnienie pomocy żywnościowej w formie paczek.

Pomoc mogą otrzymywać osoby/rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej i uzyskujące dochód nieprzekraczający:

  • 1 707,20 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej, czyli dochód nieprzekraczający 220% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej (tj. 776 zł).
  • 1 320,00 zł w przypadku osoby w rodzinie, czyli dochód nieprzekraczający 220% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej (tj.600 zł).

Aby otrzymać pomoc żywnościową należy zgłosić się Ośrodka Pomocy Społecznej w Białej przy ul. Prudnickiej 29 w godz. 7.30 do 15.30.

Asortyment to zróżnicowane produkty według określonej specyfikacji przydzielane ilościowo na członka rodziny. Zestaw artykułów spożywczych przysługuje dla jednego odbiorcy końcowego, zarówno dla osoby samotnie gospodarującej jak i dla osoby w rodzinie.

Z dystrybucją żywności związane są działania towarzyszące:

  • warsztaty kulinarne,
  • warsztaty edukacji ekonomicznej,
  • warsztaty żywieniowe,
  • warsztaty dot. przeciwdziałaniu marnowania żywności.